سامسونگ

سامسونگ برندی است همه با لوازم خانگی و گوشی های همراه , آنرا میشناسند , سامسونگ سالهاست که در ایران فعالیت دارد و خود را به عنوان برندی با کیفیت و قابل اطمینان به مصرف کنندگان معرفی کرده است . در حال حاضر خانه‌ای در کشور وجود ندارد که یکی از محصولات این برند , در آن وجود نداشته باشد .

سامسونگ با هوشمندی و تکیه بر محصولات با کیفیت خود را در بازار ایران و جهان معرفی کرد و به رقیبی جدی برای برندهای اروپایی و آمریکایی شده است.

سامسونگ در دهه ۱۹۷۰ به تولید انواع ماشین ظرفشویی، یخچال و مایکرو ویو و در دهه ۱۹۸۰ به تولید انواع تلویزیون‌های رنگی، کامپیوترهای شخصی، ضبط صوت و دوربین فیلمبرداری پرداخت.

در ابتدا و میانه دهه ۱۹۹۰ سامسونگ تولید حافظه و هارد دیسک را برای استفاده در کامپیوترهای شخصی شروع کرد که امروزه همچنان بخش بزرگی از تجارت این شرکت را تشکیل می‌دهد.

این شرکت در دهه 1990 فعالیت خود را نیز در صنعت موبایل آغاز نمود که در ابتدا به دلیل اشتباهات مکرر شکست خورد و پس از تلاشهای فراوان در اواخر این دهه موفق به تولید تلفن‌های همراه با قابلیت اتصال به اینترنت گردید و سر انجام صنعت موبایل به سودآورترین کسب و کار این شرکت تبدیل شد.

سامسونگ شرکتی کره‌ای و چند ملیتی است که چندین زیر مجموعه دارد و در بسیاری از صنایع جهان مشغول است  و این در حالی است که سامسونگ در زمینه بیمه و خدمات مالی , ساخت چیپهای نیمه هادی , صنایع هوا‌فضا , صنایع کشتی‌سازی , صنعت ساختمان سازی فعالیت دارد .